(FOTO) Luați ca din „oală” de polițiști – S-au gândit că la Bacău e riscant, așa că au venit în Neamț
Din nou „mireasa” (plasă monofilament folosită de braconieri) de această dată persoanele surprinse în fapt fiind din Bacău.
În cursul acestei dimineți (n.r ieri dimineață) 4 persoane „pescuiau” liniștite în zona podului Roznov la „mireasă”! Deranjați de activitatea infracțional-contravențională, alți pescari de bună credință ne-au înștiințat, fapt care a dus la deplasarea în zonă a unei echipe ANCBP însoțită de un echipaj de Poliție al orașului Roznov, care a aplicat sancțiunile cuvenite făptașilor. Mulțumim pentru promptitudine echipajului de Poliție cât și pescarillor pentru implicare și colaborare!, au transmis reprezentanții ANCBP – Filiala Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)