ATENȚIE! Trafic blocat pe un drum național din Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/02/drum-blocat-1024x548.jpg)
TRAFICUL RUTIER PE DN 15B ESTE BLOCAT.
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române a informat la ora 11.50 că în judeţul Neamț, pe DN 15B Târgu Neamț – Borsec, în localitatea Pipirig, circulația este întreruptă din cauza unui autobuz care a derapat și a rămas imobilizat pe suprafața de rulare.
Se estimează ca în aproximativ 30-45 de minute traficul să fie reluat. Circulați cu atenție!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)