Piatra-Neamț: Intervenție a pompierilor la un bloc pe strada N. Iorga (FOTO)
În jurul orei 14:43, prin apel la 112, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament din municipiul Piatra-Neamț.
La locul solicitării s-au deplasat pompierii pietreni cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD.
Cu ajutorul scării culisabile, pompierii au pătruns pe o fereastră a apartamentului situat la al doilea etaj într-un bloc de locuințe din strada Nicolae Iorga. În interiorul apartamentului a fost găsit un bărbat de 75 de ani, căzut în hol, semiconștient. Acesta a primit primul ajutor calificat de la paramedici, după care a fost transportat la spital, a transmis Irina Popa, purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
FOTO: Cititor I.R.L.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)