Incendiu la un apartament din Piatra-Neamț, în jurul orei 1 dimineața
În această dimineață, prin apel la 112, în jurul orei 01:00, pompierii au fost înștiințati despre producerea unui incendiu la un apartament dintr-un bloc de locuințe situat pe strada Aleea Ulmilor din municipiul Piatra-Neamț.
Pompierii din cadrul Detașamentului Piatra Neamț s-au deplasat la locul solicitării și au constatat că incendiul s-a manifestat în interiorul unui apartament situat la al doilea etaj, la o tigaie uitată pe aragaz și că a fost stins de proprietar, până la sosirea forțelor de intervenție.
Nu a fost necesară evacuarea locatarilor.
Nu au fost victime, a transmis Irina Popa, purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)