FOTO: Un nou incendiu astăzi, în Neamț
Prin apel la 112, în jurul orei 10:20, pompierii au fost înștiințati despre producerea unui incendiu la o magazie de la un gater din localitatea Boboteni, comuna Hangu.
La locul solicitării s-au deplasat pompierii de la Garda 2 de Intervenție Poiana Teiului cu două autospeciale de stingere și pompieri voluntari din cadrul SVSU Hangu.
Incendiul se manifesta generalizat la o magazie a unui operator economic, cu posibilitatea propagării la hala gater din imediata apropiere.
Forțele de intervenție au localizat și lichidat incendiul în urma căruia a ars magazia din lemn cu o suprafață de aproximativ 25 mp cu bunurile materiale aflate în interior (scule specifice activității).
Cauza probabilă de producere a incendiului: scânteile mecanice produse de un aparat de taiere electric (polizor), a transmis Irina Popa, purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/01/140301419_145688163911818_2228551499611622424_n-512x1024.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)