Incendiu la Casa Parohiala din Parohia Margineni II
Sambata, 28 aprilie, la ora 01.17, Detaşamentul de Pompieri Piatra Neamţ a fost alertat şi a intervenit cu un ofiţer, 17 subofiţeri, 3 autospeciale de lucru cu apă şi spumă şi ambulanţa SMURD ca urmare a producerii unui incendiu la Casa Parohială din Parohia Mărgineni II.
Incendiul a fost cauzat de coşul de fum amplasat sau neprotejat termic faţă de materialele combustibile. Au ars: circa 200 de metri pătraţi din acoperişul construit din asterială lemn şi învelitoare tablă, electrocasnice (frigider, televizor, combină frigorifică, computer), mobila din 5 camere, articole de îmbrăcăminte, cărţi şi acte oficiale.
Minorul Eusebiu V. (6 ani) a suferit arsuri de gradul I-II la nivelul tălpii piciorului stâng, în momentul în care a ieşit din casă, fiind transportat la spital după ce i s-a acordat primul ajutor calificat.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)