Componența Grupului de suport tehnico-științific privind gestionarea bolilor înalt contagioase pe teritoriul României
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/01/CNSU-1024x512.png)
Comitetul Național pentru Situații de Urgență a adoptat în ședința de ieri, 8 ianuarie, Hotărârea numărul 2 din 2021.
Printre prevederile din această hotărâre menționăm că a fost actualizată componența Grupului de suport tehnico-științific privind gestionarea bolilor înalt contagioase pe teritoriul României.
„Art.3 – Se aprobă modificarea componenței Grupului de suport tehnico-științific privind gestionarea bolilor înalt contagioase pe teritoriul României, conform prevederilor anexei nr. 2.”
Click aici pentru textul integral al hotărârii.
Anexa-2-la-HCNSU-2-1![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)