Accident cu trei victime în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/12/accident-victime-neamt-3-1024x512.png)
Potrivit unui comunicat transmis cu puțin timp în urmă de Reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, echipajele medicale au intervenit ieri, 3 ianuarie în jurul orei 12.39 la un accident rutier produs în Borlești.
În urma evenimentului rutier au rezultat trei victime:
- victimă sex masculin, 42 ani, diagnostic: policontuzionat prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj EPA şi transportată UPU a Sp. Judeţean de Urgenţă P. Nreamţ;
- victimă sex feminin, 51 ani, diagnostic: policontuzionată prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi transportată la CPU a Sp. Municipal Roman;
- victimă sex masculin, 55 ani, diagnostic: policontuzionat prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi transportată CPU a Sp. Municipal Roman.
Vom reveni cu detalii.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)