(VIDEO) Interviu. Alexandru Filimon este noul manager al spitalului din Piatra-Neamț, prin concurs
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/12/filimon-alexandru-spital-1024x485.jpg)
Alexandru Filimon este singurul candidat care s-a încumetat să participe la concursul pentru ocuparea funcției de manager al Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț.
Economistul Alexandru Filimon a mai fost într-o competiție în 2018 cu fostul manager al spitalului, dr. Codruț Munteanu. La momentul respectiv, Alexandru Filimon s-a clasat pe locul 2, obținând nota 8.00.
Rezultatul concursului din acest an pentru funcția de manager a fost publicat pe site-ul spitalului pe 22 decembrie 2020. Alexandru Filimon a fost declarat admis de comisia de concurs, acesta obținând nota 8.91.
Aici – click găsiți toate datele publice despre acest concurs.
Mai jos, un scurt interviu cu Alexandru Filimon.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Ne meritam soarta!!!