SJU Piatra-Neamț: situația pacienților internați astăzi, 18 decembrie
Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență (SJU) Piatra-Neamț au transmis situația actualizată a pacienților internați în unitatea medicală astăzi, 18 decembrie 2020.
În acest moment sunt internați 216 pacienți confirmați pozitiv dintre care 210 manifestă o formă medie iar alți 38 sunt considerați suspecți, în așteptarea confirmării/infirmării diagnosticului.
În secția de Anestezie Terapie Intensivă se află internați 6 pacienți dintre care 3 ventilați mecanic.
În ultimele 24 de ore s-a înregistrat două decese: două persoane cu vârstele de 70 și respectiv 78 de ani, ambele cu patologii asociate.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)