Accident cu trei victime în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/12/ambulanta-3-768x512-1-1.png)
Potrivit unui comunicat transmis în această dimineață de către reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, echipajele medicale au intervenit ieri în jurul orei 16.51 la un accident rutier care s-a produs în Poienari.
În urma evenimentului rutier au rezultat 3 victime:
- victimă sex masculin, 17 ani, diagnostic: politraumatism prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi predată la CPU a Sp. Municipal Roman;
- victimă sex masculin, 16 ani, diagnostic: contuzie şold stâng prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi transportată la CPU a Sp. Municipal Roman;
- victimă sex feminin, 15 ani, diagnostic: traumatism membre inferioare prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi transportată la CPU a Sp. Municipal Roman.
Vom reveni cu detalii legate de circumstanțele producerii accidentului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)