Situația din SJU Piatra-Neamț astăzi, 17 decembrie
Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență (SJU) Piatra-Neamț au transmis situația actualizată a pacienților internați în unitatea medicală astăzi, 17 decembrie 2020.
În acest moment sunt internați 221 pacienți confirmați pozitiv dintre care 204 manifestă o formă medie iar alți 42 sunt considerați suspecți, în așteptarea confirmării/infirmării diagnosticului.
În secția de Anestezie Terapie Intensivă se află internați 7 pacienți dintre care 5 ventilați mecanic.
În ultimele 24 de ore s-a înregistrat un singur deces – este vorba despre un bărbat în vârstă de 88 de ani care prezenta comorbidități.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)