Tragedie la Mănăstirea Petru Vodă: în ciuda manevrelor de resuscitare, a decedat. Avea doar 37 de ani…
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/11/doliu.jpg)
Potrivit unui comunicat transmis în această dimineață de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, un echipaj medical a fost solicitat ieri la Mănăstirea Petru Vodă.
La fața locului a fost găsită o femeie în vârstă de 37 ani aflată în insuficiență respiratorie severă. Din nefericire, manevrele de resuscitare cardio-pulmonară au fost în zadar, femeia fiind declarată decedată.
Condoleanțe familiei!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)