Salvamont Neamț: Intervenție pentru un cățărător căzut în zona Cheile Bicazului-Șugău
Salvamont Neamț intervine la acesta oră pentru acordarea primului ajutor și transportul unui cățărător căzut în zona Cheile Bicazului-Șugău, suspect de traumatism de bazin și fractură de femur.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/11/salvamont-1024x576.jpg)
„Atât imobilizarea cât și transportul vor necesita echipamente speciale pentru a nu produce victimei leziuni suplimentare și a se evita șocul postraumatic.”, transmit salvatorii.
Echipa de intervenție a ajuns la victimă si se acordă primul ajutor, iar o ambulanță de la SJA Neamț se îndreaptă spre lacul de undeva fi preluată victima dupa transport (șoseaua ce leagă Comuna Bicaz Chei de Lacul Roșu)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)