VIDEO: Au înnebunit, și nu alta! Se taie pereții pieței centrale
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/11/ooooo.jpg)
A început o operațiune fără nicio logică. Se taie pereții pieței centrale, într-o încercare (?) de a alunga virusul, ca și cum acest virus ar fi o muscă enervantă care trebuie alungată pe geam. Pentru ce atât circ?
Pentru o lege gandită de niste bugetari ascunși prin birourile din București și, în mod evident, pentru a se mai cheltui niște bani pentru că toată această mascaradă costă. O movilă de bani pentru ciunțirea peretilor, o altă movilă pentru montarea de rulouri în găurile făcute, și așa mai departe. Pe scurt, zeci de mii de euro, bani publici, pentru un circ ieftin…se dă și pâine, cumva?
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Restrictii fara rost, mai ales cea cu restrictionarea traficului pe timp de noapte….ca si multa lume circula noaptea pe strazi…..
Nu știu, o logică nu ar fi aceea că în spațiile închise, dacă porți mască și ai venitlați bună + distanțare șasnele ca virusul să se împrăștie se reduc substanțial, în comparație cu un loc cu ventilație slabă?