ACUM: Incendiu în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/07/pomp-png-1024x576-768x432-1.png)
În această noapte, pompierii au fost alertați de producerea unui incendiu în centrul comunei Bicazu Ardelean. Potrivit primelor informații transmise de ISU Neamț, o anexă dintr-o gospodărie este afectată.
„Prin apel la 112, în jurul orei 22:26, pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească din comuna Bicazu Ardelean. La locul solicitării s-au deplasat pompierii pietreni cu o autospecială de stingere și pompierii voluntari din cadrul SVSU Bicazu Ardelean și Bicaz Chei cu autospecialele din dotare. Incendiul se manifesta generalizat la o anexă gospodărească cu posibilitatea propagării la locuință. Incendiul a fost localizat de către pompierii voluntari. Forțele de intervenție au stins incendiul în urma căruia a ars anxa gospodărească cu suprafața de 20 mp și bunurile materiale aflate în interior. Efectul termic al curentului electric (conductor electric defect) a fost cauza probabilă de producere a acestui incendiu.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)