Un nou accident cu victimă în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/10/amb-png-768x438-2-1.png)
Potrivit unei informări transmise în această dimineață de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, un echipaj medical a intervenit ieri, 22 octombrie în satul Traian pentru a acorda primul ajutor unei persoane, victimă a unui accident rutier.
Este vorba despre o femeie în vârstă de 65 de ani policontuzionată (șold si hemitorace stâng). Victima a fost preluată de un echipaj medical și transportată la Compartimentul de Primiri Urgențe a Spitalului Municipal Roman.
Vom reveni cu detalii legate de circumstanțele producerii accidentului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)