A explodat numărul de cazuri COVID-19 în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/10/masca-neamt-1-1024x512-1-1-1.png)
Pe surse, până la această oră au fost confirmate peste 160 de cazuri COVID-19 pozitive la Neamț.
Localitățile Tașca și Tarcău sunt în carantină, ieri orașul Bicaz depășise rata de infectare de 3 la mie și alte câteva localități sunt, de asemenea, în pragul scenariului roșu.
Trendul de infectări, din păcate, rămâne ascendent, iar acest lucru nu poate însemna decât măsuri severe de limitare a răspândirii noului coronavirus.
Vă rugăm respectați toate măsurile impuse de autorități pentru prevenirea răspândirii noului coronavirus. Împreună putem să limităm incidența și să evităm carantinarea localităților din Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)