Femeie în vârstă căzută în casă, salvată de pompieri
Prin apel la 112, astăzi, 21 octombrie, în jurul orei 16:50, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament din municipiul Roman.
„La locul solicitării s-au deplasat pompierii romașcani cu o autospecială de stingere, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD. Pompierii, cu ajutorul echipamentelor pentru descarcerare, au pătruns în interiorul apartamentului situat la al treilea etaj dintr-un bloc de locuințe situat pe strada Smirodava. În interiorul apartamentului a fost găsită o femeie de 76 de ani, căzută într-una din camere. ”,a tranmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
După ce paramedii i-au acord primul ajutor, femeia a fost transportată la CPU Roman.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)