Accident cu victimă în Piatra-Neamț: O fetiță de 14 ani, transportată la CPU Roman
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/10/amb-png-768x438-2.png)
Potrivit unei informări transmise în această dimineață de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, un echipaj medical a intervenit ieri, 18 octombrie în jurul orei 16.30 la un accident rutier care s-a produs în Piatra-Neamț.
Victima, o minoră în vârstă de 14 ani a suferit un traumatism la nivelul coloanei lombare fiind preluată și transportată la Compartimentul de Primiri Urgențe a Spitalului Municipal Roman.
Vom reveni cu detalii legate de circumstanțele producerii accidentului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)