ULTIMA ORĂ: Accident în zona RAR
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/10/121579364_800647600479721_4749359791189186689_n-768x1024.jpg)
ISU Neamț transmite că în această după-amiază s-a produs un accident rutier pe DN 15, în localitatea Săvinești, zona RAR.
Din primele informații, un autoturism a intrat într-un gard. În autoturism se afla 1 persoană.
„În jurul orei 14:02, prin apel la 112, am fost înștiințați despre producerea unui accident rutier, în urma căruia un autoturism a intrat într-un stâlp, iar o persoană a rămas blocată în autoturism, în curtea R.A.R, în comuna Săvinești. La locul solicitării s-au deplasat pompierii pietreni cu o autospecială pentru stingere cu modul pentru descarcerare. Din autoturism, pompierii au scos un bărbat de 65 de ani, conștient. Acesta a fost preluat de echipajul de la SAJ sosit la locul evenimentului și transportat la spital. Pompierii au asigurat și măsurile de prevenire și stingere a incendiilor .”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)