OFICIAL: ISU Neamț despre persoana care a murit înecată în Bistrița – FOTO
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/10/aiii.jpg)
Astăzi, 14 octombrie, pompierii nemțeni au intervenit pentr degajarea unei persoane care s-a înecat în râul Bistrița (Articolul AICI).
Redăm în cele ce urmează informațiile transmise de către purtătorul de cuvânt al ISU Neamț:
Prin apel la 112, în jurul orei 12:25, pompierii nemțeni au fost solicitați să intervină pentru degajarea unei persoane înecate în râul Bistrița pe raza localității Brășăuți, comuna Dumbrava Roșie. Pompierii din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț s-au deplasat la locul solicitării cu o autospecială complexă pentru intervenție, o barcă și o ambulanță SMURD TIM. Militarii scos din apă un bărbat de aproximativ de 58 ani. Medicul de pe ambulanța SMURD TIM a constat decesul persoanei.
Publicația ziarpiatraneamt.ro transmite sincere condoleanțe familiei!
Citește și:
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)