Focar COVID-19: Centrul de Recuperare și Reabilitare Neuropsihiatrică Războieni a intrat în carantină
Primăria comunei Războieni informează că în urma depistarii unui număr de 186 de cazuri de COVID 19 la CRRN Războieni, s-a dispus măsura carantinării unității începând cu data de 05.10.2020 și tura de lucru de 14 zile izolare/carantină în centru, 14 zile izolare/carantină la domiciliu.
Salariaților depistați pozitiv li se va institui măsura de izolare la serviciu/spital/domiciliu, iar membrilor familiilor li se va institue măsura carantinei la domiciliu.
Salariatii negativi, contacți în focar și membrilor de familie li se va institui măsura carantinei la serviciu/domiciliu.
„Tuturor celor implicați în acest demers le urăm multă sănătate, iar celor depistați pozitiv le dorim o perioadă fără alte probleme de sănătate și însănătoșire grabnică.”, mai transmite Primăria Războieni.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/10/carantina-776x1024.png)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)