Cu mașina în apele râului Bicaz (FOTO/ACCIDENT)
Ca urmare a unui apel la 112, în jurul orei 17: 44, pompierii au fost solicitați să intervină la un accident rutier produs pe raza comunei Bicaz Chei. Un autoturism a părăsit partea carosabilă și a plonjat în apele râului Bicaz.
„La locul solicitării s-au deplasat pompierii pietreni cu o autospecială complexă pentru intervenție și o ambulanță SMURD, pompieri voluntari din cadrul SVSU Bicaz Chei și un echipaj cu ambulanță de la SAJ. Până la sosirea forțelor de intervenție conducătorul și pasagerii din autoturism s-au autoevacuat. Nu au fost victime. Nu au fost scurgeri de carburanți. Au fost asigurate măsurile de prevenire și stingere a incendiilor.”, a transmis ISU Neamț.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/09/120245044_244621666984878_2051539529001551190_n-1024x768.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Se pare că șoferul era începător.