Gospodărie cuprinsă de flăcări după ce a fost lovită de trăsnet
Sâmbătă, 26 septembrie, ca urmare a unui apel la 112, din jurul orei 18:26, pompierii pietreni au intervenit cu două autospeciale de stingere pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o anexă gospodărească din localitatea Bârgăuani.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/09/trasnet-casa-1024x512.png)
„Incendiul se manifesta la acoperișul unei anexe gospodărești, cu posibilitatea propagării acestuia la locuință. Pompierii au stins incendiul in urma căruia au ars acoperișul anexei pe o suprafață de aproximativ 35 mp și bunurile materiale depozitate în interiorul acesteia și s-au deteriorat aproximativ 600 kg de cereale (grâu și porumb). Datorită intervenției prompte a fost salvată locuința ( a ars 1 mp din acoperiș). Nu au fost victime.”,a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost stabilită ca fiind trăsnetul.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)