Incendiu în Neamț, în această dimineață
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/09/pompieri-e1552236937937-2.jpg)
În jurul orei 06:54, prin apel la 112, pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din localitatea Grințieș.
La locul evenimentului s-au deplasat pompierii de la Garda II Poiana Teiului cu o autospecială pentru stingere și o ambulanță SMURD și pompieri voluntari din cadrul SVSU Grințieș. Incendiul se manifesta la podul locuinței. Forțele de intervenție au localizat și lichidat incendiul în urma căruia au ars aproximativ 2 mp din tavanul unei camere.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost stabilită ca fiind efectul termic al coșului de fum neprotejat termic față de materiale combustibile, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)