Copil, victimă a unui accident rutier, transportat la Iași
Un echipaj al ambulanței a intervenit ieri, 21 septembrie, pentru acordarea primului ajutor în cazul unui minor în vârstă de 14 ani, victimă a unui accident rutier.
Nefericitul eveniment s-a desfășurat în jurul orei 20:00, în Piatra-Neamț.
Copilul a suferit mai multe traumatisme în urma accidentului și a fost preluat de un echipaj cu medic şi transportat la UPU a Spitalului Judeţean de Urgenţă Piatra-Neamţ. Ulterior s-a decis efectuarea transferului interclinic către Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii „Sf. Maria” din Iași.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)