O altă clasă din Piatra-Neamț trece în scenariul roșu din cauza coronavirusului
Luni, 21 septembrie, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Neamț a decis suspendarea cursurilor fizice, timp de 14 zile, pentru elevii clasei a VIII-a A de la Școala Gimnazială „Elena Cuza” din Piatra-Neamț.
Este cea de-a doua clasă din Piatra-Neamț unde elevii participă la cursuri doar online, după ce a fost semnalat un caz de infectare cu virusul SARS CoV-2.
Amintim că de vineri, 18 septembrie, trei clase din Neamț se află în scenariul roșu: a XII-a B de la Colegiul Național „Gheorghe Cartianu” Piatra-Neamț, grupa mijlocie a grădiniței de la Școala Gimnazială „Roman Mușat” din Roman și a IV-a de la Școala Gimnazială Tămășeni.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)