Orban și Cozmanciuc, huiduiți la Neamț. Primire ostilă la lucrările de pe DN 15 Bicaz – Poiana Largului (FOTO/VIDEO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/09/ostilitate-valea-muntelui-neamt-4-1024x485.jpg)
Premierul Ludovic Orban a fost astăzi, în campanie, la Neamț, alături de conducerea PNL, Mugur Cozmanciuc, în mai multe localități.
În fața primăriei Hangu oamenii au stat 2 ore să îl aștepte pe Orban și acesta a plecat în câteva minute.
Membrii PNL au stat numai înconjurați de jandarmi și SPP-iști. Din cauza mulțimii ostile, pe bună dreptate, ca urmare a blocării lucrărilor pe DN 15 Bicaz-Poiana Largului, liberalii au fugit mâncând pământul. Nu știau cum să plece mai repede. Pe toata durata discursurilor s-au auzit huiduieli.
Mulțimea nemulțumită a fost acuzată de lipsă de educație și de faptul că sunt pesediști. Nici vorbă de scuze sau explicații coerente de ce guvernul actual a întârziat nepermis de mult finalizarea lucrărilor pe acest drum care blochează Valea Muntelui și afacerile localnicilor…
Citiți și alte povești de campanie marca PNL:
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)