ULTIMA ORĂ: Accident cu victimă în Piatra-Neamț – FOTO
Un accident rutier s-a produs cu puțin timp în urmă în Piatra-Neamț. Un pieton a fost surprins pe trecerea pentru pietoni din Darmanești (langă Biserica Sf. Mina – Orion). La fața locului s-au deplasat un echipaj al Poliției și un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Neamț.
Vom reveni cu detalii.
UPDATE IPJ NEAMȚ:
În timp ce un conducător auto în vârstă de 34 de ani din Piatra-Neamț se deplasa pe strada Mihai Viteazul, pe direcția Bicaz-Roman, a surprins și accidentat un bărbat de 60 de ani din Piatra-Neamț care se afla în traversarea străzii pe trecerea pentru pietoni. Bărbatul a refuzat transportul la spital.
Conducătorul auto a fost testat alcoolscopic, rezultatul fiind zero. În cauză s-a întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
Foto: Dragoș P.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)