Prăbușire de proporții a PNL Neamț în sondaje. Candidatul PNL la Consiliul Județean a pierdut 25 de procente într-o zi!
Ieri, liberalii nemțeni prezentau un sondaj în care candidatul lor la preșidenția Consiliului județean Neamț avea 30 de procente în fața candidatului PSD.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/09/sondaj-fake-cozmanciuc-1024x375.jpg)
Azi, după ce și-au dat seama că râd și curcile de sondajul lor fake, au venit cu altă variantă în care candidatul lor ar avea doar un „ușor avans” față de cel al PSD.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/09/usor-avans-fake-1024x319.jpg)
Transformarea de la un avans de 30% la un „ușor avans” arată că liberalii i-au crezut prea naivi, ca să nu spunem de-a dreptul proști, pe nemțeni, dar s-au convins repede că nu este așa și acum încearcă să o dea la întors.
Iosub Robert
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)