Accident cu victimă – Un bărbat a fost transportat la spital
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/09/amb-png-768x438-2.png)
Ieri, 13 septembrie, în jurul orei 19.51 s-a produs un accident rutier în satul Plăieșu, comuna Timișești. Un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Neamț a intervenit pentru a acorda primul ajutor unui bărbat în vârstă de 80 ani, victima nefericitului incident:
13.09.2020, ora 19:51, Plăieşu – Tg. Neamţ, accident rutier cu o victimă sex masculin, 80 ani, diagnostic: sindrom confuzional prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi predată la CPU a Sp. Orăşenesc Tg. Neamţ; din CPU Tg. Neamţ victima a fost transportată la CPU a Sp. Municipal Roman.
Vom reveni cu detalii legate de circumstanțele producerii accidentului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)