FOTO: Bărbat căzut într-un compartiment subteran, la 3 metri adâncime
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/09/cazut.jpg)
Prin apel la 112, in jurul orei 13:25, pompierii au fost solicitați să intervină pentru scoaterea unei persoane căzute într-un compartiment subteran al unei clădiri în construcție în municipiul Roman (aproximativ 3 m adâncime).
Pompierii din cadrul Detașamentului Roman au intervenit cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o autospecială pentru descarcerare grea. Militarii, cu ajutorul mijloacelor specifice de intervenție de evacuare din mediu ostil au scos un bărbat de aproximativ 43 de ani conștient, cu multiple traumatisme. Victima a fost preluată de un echipaj de la SAJ și transportată la CPU Roman, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)