Primăria Gârcina a depus spre aprobare 2 proiecte importante pentru infrastructura rutieră din comună
La jumătatea lunii iulie, Primăria Gârcina a depus spre aprobare 2 proiecte importante pentru infrastructura rutieră din comună, și anume, reabilitarea DC 145 Gârcina – Cuiejdi cu o lungime totală de 8 km și Modernizarea DC145 A Gârcina – Oprișeni – Piatra-Neamț (Dragoș Vodă) 3 km + drumuri vicinale în lungime totală de 4 km.
„În urma evaluării proiectelor depuse, suntem declarați eligibili pe lista CNI (Compania Națională de Investiții) pentru finanțarea lor.”, a declarat primarul Gavril Mihai Gontaru.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)