Un tânăr din Neamț, căutat de scafandri. A dispărut în Deltă
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/08/isu-tulcea.jpg)
Încă de aseară, pompierii din Tulcea au fost alertați prin 112 de un apel care preciza că în zona Cherhana 54 – Canal Dunavăţ un bărbat de 27 de ani din județul Neamț este dat dispărut.
La locul indicat s-au deplasat de urgenţă un echipaj de pompieri din cadrul Detaşamentului Tulcea cu o autospecială transport scafandri şi o ambarcaţiune şi o navă a Serviciului privat de ambulanţă „Delta“.
Potrivit presei locale, acesta era turist şi se afla în zonă cu alte persoane. La un moment dat a intrat în apă, dar nu a mai ieşit.
Operațiunile de căutare a bărbatului au fost oprite aseară în jurul orei 21:35 și au fost reluate în această dimineață. Din păcate, nu a fost găsit până la această oră.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Nu va suparati, stiti cumva un nume , o zona din Neamt de unde era??? Am o ruda de 27 de ani plecata acolo si imi fac griji…:((((
Dacă îl căutau mai bine poate îl găseau. Dar a fost găsit tot de prietenii lui.