Festivalul Haiducilor – Grințieș, 2020
Festivalul Haiducilor, Grințieș 2020, va avea loc în perioada 29-30 august 2020, în Poiana lui Vasile cel Mare de la poalele Grințieșului, cu participarea celor mai profesioniste ansambluri din zonă.
Vor fi întreceri haiducești , călărie, tăiat cu beschia, aruncatul baltagului, port popular și concursuri cu premii pentru cei mai talentați artiști ai zonei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)