ULTIMA ORĂ: Accident cu victimă în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/08/masina-politie-accident.jpg)
O informare de ultima oră transmisă de către reprezentanții IPJ Neamț anunță producerea unui accident rutier în localitatea Săbăoani (Traian), pe DN 2 – E85.
Un autourism s-a răsturnat în șanț – 3 victime posibil rănite grav.
Știre în curs de actualizare. Revenim în scurt timp cu detalii.
UPDATE IPJ Neamț:
Din primele cercetări efectuate de polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Roman a reieșit că, în timp ce o tânără de 29 de ani, conducea un autoturism pe DN 2, în afara localității Săbăoani, pe fondul neatenției, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, moment în care a părăsit partea carosabilă prin stânga direcției de mers și s-a răsturnat pe un teren agricol. În urma impactului a rezultat rănirea unei femei de 54 de ani, din Roman, pasager în autoturism. Victima a fost preluată și transportată la spital în vederea primirii de îngrijiri medicale de specialitate. Tânăra a fost testată alcoolscopic, rezultatul fiind negativ. Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)