Generalul Ioan Nițică, depus la capela Bisericii „Adormirea Maicii Domnului” Vânători din Piatra-Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/08/nitica-condoleante.jpg)
Începând cu ora 14:00, trupul neînsuflețit al domnului general de brigadă Ioan Nițică a fost depus la capela Bisericii „Adormirea Maicii Domnului” Vânători din Piatra-Neamț, strada Gheorghe Doja.
Cei care doresc să-și ia rămas bun de la domnul general, să o facă până pe data de 02.08.2020, ora 12:00, când vor incepe funeraliile, în aceeași locație, pentru a asigura respectarea măsurilor de prevenire a răspândirii virusului SARS CoV2.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)