[ULTIMA ORĂ]: Un bărbat internat în spitalul din Piatra-Neamț a sărit de la etaj, pe geam
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/07/png-spital.png)
În această dimineață un pacient internat în secția ORL a Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț a sărit de pe geam, de la etajul 1. Iată ce ne-a declarat purtătorul de cuvânt, domnul Gheorghincă Ștefan:
În cursul dimineții (aproximativ ora 07.00) un pacient internat în secția ORL s-a destabilizat psihoemoțional. A aruncat pe geam elemente de lenjerie și ulterior a sărit. Pacientul a suferit un traumatism minor, starea generală este bună iar în prezent se află internat în secția de Psihiatrie.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Înnebuneste orice pacient /om sănătos în SJN din cauza condițiilor &a personalului insalubru!