Accident cu victimă în Piatra-Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/07/amb-png-768x438-2.png)
Potrivit unui comunicat transmis în această dimineață de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, ieri, 15 iulie, un echipaj medical a intervenit la un accident rutier care s-a produs în Piatra-Neamț, în jurul orei 13.40.
Victima, un bărbat în vârstă de 41 de ani a suferit un traumatism cranio-cerebral și o plagă tăiată la nivelul frunții, fiind preluată de către un echipaj cu medic și transportată la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț.
Vom reveni cu detalii legate de circumstanțele producerii accidentului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)