Accident GRAV cu victimă în Neamț – Bărbat preluat în comă profundă
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/07/ipj-1024x530.png)
Un accident grav de circulație s-a produs ieri, 13 iulie, în jurul orei 13:45 în Țibucani. Iată ce au transmis reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț:
- 13.07.2020, ora 13:45, Ţibucani, accident rutier cu o victimă sex masculin, 65 ani, diagnostic: comă profundă prin accident rutier; la locul accidentului s-a deplasat un echipaj cu asistent medical, care ulterior a predat victima unui echipaj TIM şi a transportat-o la CPU a Sp. Municipal Roman; din CPU Roman victima a fost preluată de un echipaj cu medic şi transportată la Sp. Judeţean de Urgenţă Suceava.
Vom reveni cu detalii legate de circumstanțele producerii accidentului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)