(FOTO) Accident cu victimă în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/07/bogdan-1024x512.png)
În această după-amiază, a avut loc un accident rutier în zona semaforului de la PECO, la ieșirea din Piatra-Neamț spre Dumbrava Roșie.
„Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un bărbat de 64 de ani, din Piatra-Neamț, conducea un autoturism pe Bld. General Nicolae Dăscălescu, pe direcția Bacău – Piatra Neamț, conform propriei declarații, ar fi adormit la volan, ar fi pierdut controlului asupra direcției de deplasare, a părăsit partea carosabilă și a intrat în coliziune cu un arbore și cu un stâlp, pe care era montat un semafor rutier. În urma evenimentului autoturismul s-a răsturnat. Din impact a rezultat rănirea unei femei, de 62 de ani, pasageră în autoturism. Aceasta a fost preluată și transportată la spital pentru îngrijiri medicale. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.”, a transmis IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)