Actualizare: Doi băieți, victime ale unui accident rutier, transportați la spital
Actualizare ISU Neamț: Corectare: Cele două victime sunt băieți, iar la spital a mai fos transportată, încă o persoană, o femeie de 42 de ani, pasageră din același autoturism.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/07/masina-1.jpg)
Astazi, 12 iulie, pompierii pietreni au fost solicitați să intervină la un accident rutier produs între două autoturisme în municipiul Piatra-Neamț, pe strada Calistrat Hogaș.
„Pompierii din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț au intervenit cu o autospecială de descarcerare, o ambulanță SMURD TIM și o ambulanță SMURD EPA. În urma accidentului rutier au rezultat două victime, (două fetițe de 9 și 11 ani- pasagere din același autoturism)”, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
Cele două fete, conștiente, au fost preluate și transportate de echipajele SMURD la spital
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)