Dezastru în Piatra-Neamț. Mașini blocate în apă (FOTO/VIDEO)
Am primit noi imagini la redacție de la cititori, de această dată din zona Dărmănești, în apropiere de cartierul Tei. La intersecția cu strada Fermelor s-a acumulat o cantitate uriașă de apă, iar mașinile care s-au încumetat să traverseze intersecția nu au mai putut înainta.
Este și cazul unui autoturism blocat în intersecție. A fost necesară intervenția unor oameni care au împins efectiv mașina la deal pentru a elibera drumul. Martorii spun că, la scurt timp, o altă mașină a rămas blocată.
Circulați cu maximă atenție în zonă!
foto/video: M. Savu Mihai, O. Delia
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)