Bătrân căzut într-o râpă în Piatra-Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/06/rapa-1024x512.png)
Trei echipaje de pompieri cu o autospecială complexă de intervenție, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț au intervenit pentru scoaterea unei persoane căzute într-o râpă din municipiul Piatra-Neamț (strada Dragoș Vodă).
„Militarii au scos din râpă un bărbat de aproximativ 80 de ani, conștient. Victima a fost preluată de echipajul SMURD și transportată la UPU Piatra-Neamț.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)