Oamenii buni fac minuni în timp record. Titi a fost scos din iadul în care locuia (NEAMȚ)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/06/iad-1024x512-1.png)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/06/52889977_2291388514226158_3836432554504749056_o.jpg)
Pe 11 iunie vă prezentam cazul lui Titi, un bărbat din comuna Girov, fără picioare, care locuia în condiții insalubre, de nedescris. (click aici pentru articol) Asociația Născută Înger din Piatra-Neamț, prin voluntarii săi, s-a implicat în acest caz și salvarea a venit chiar a doua zi de la Mădălina Ciubotaru și Organizația de femei PRO România, care au început demersurile pentru internarea bărbatului într-un centru din Roznov.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/06/fara-picioare-girov-3.jpg)
Într-un timp record s-au făcut demersuri pentru obținerea documentelor necesare și efectuarea testului pentru COVID. Astăzi, Titi a fost preluat de voluntari cu ambulanța și va ajunge pe mâini bune.
„Încă o misiune îndeplinită! Iubirea de Dumnezeu și om ne unește întotdeauna în fapte bune. Azi, cu sprijinul dragei mele Mădălina Ciubotaru și Organizația de femei PRO România am reușit să-l luăm pe Titi din iadul în care locuia. Mâncat de șobolani, purici, păduchi, ajunsese la limita disperării. Mulțumesc și dragelor mele Drăgoi Mary și Anamaria Mihaela Ilioaia pentru ajutorul oferit.”, a declarat Carmen Suciu de la Asociația Născută Înger din Piatra-Neamț.
Mulțumim tuturor celor implicați în rezolvarea acestui caz!
Cei care pot oferi ajutor pentru cazurile Asociației o pot contacta pe Carmen Suciu la telefon 0770 405 849 sau pe Facebook aici.
Pentru donații în lei:
- Asociația Născută Înger
- CUI: 36063530
- RO58BTRLRONCRT0345309301
- BANCA Transilvania Piatra Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)