Fetiță de 3 ani cu multiple arsuri, transferată la Iași
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/06/Mzk2ZWUzYThiZGMxZTM3M2FkMjE4OGEzZTA.thumb_.jpg)
Conform unui comunicat al Serviciului Județean de Ambulanță Neamț, un echipaj medical a intervenit ieri, 11 iunie în comuna Gâdinți pentru a acorda primul ajutor unui copil în vârstă de 3 ani:
11.06.2020, ora 11:04, Gâdinţi, pacientă sex feminin, 3 ani, diagnostic: arsură cu lichid fierbinte pe aprox. 15% din suprafaţa corporală; pacienta a fost preluată de un echipaj cu medic şi predată la CPU Roman; din CPU s-a efectuat transferul interclinic la Iaşi.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)