Cine preia de astăzi conducerea IPJ Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/06/bibirig.png)
Mandatul de conducere interimară a comisarului șef Neculai Catană (IPJ Neamț) a luat sfârșit ieri, la 6 luni de la numire. Până la sosirea unui nou ordin de la Minister, începând de astăzi, 3 iunie, conducerea IPJ Neamț va fi preluată de comisarul șef adjunct Leonard Bibirig.
Comisarul șef Leonard Bibirig vine de la Vaslui, unde a fost șef de serviciu în cadrul Serviciul pentru Acțiuni Speciale din cadrul Inspectoratului de Poliție al județului Vaslui. Acesta a mai ocupat și funcția de ofițer al Serviciului Resurse Umane în cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Suceava, în perioada 2009 – 2013.
Pe lângă funcția de polițist, comisarul șef Leonard Bibirig este cunoscut ca handbalist. Originar din Vaslui, a debutat ca sportiv la echipa Moldosin, apoi a jucat și la Fibrex Săvinești. De numele său se mai leagă și rolul de antrenor al echipei de handbal CSM Vaslui.
Citiți și:
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)