[ACTUALIZARE/FOTO]: Persoană DECEDATĂ, scoasă de Pompieri din fântână
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/05/6666.jpg)
Echipajele ISU Neamț intervin în acest moment la o misiune de salvare în comuna Piatra Șoimului. Din primele informații transmise de către reprezentanții ISU Neamț, este vorba despre o persoană căzută într-o fântână.
UPDATE:
Prin apel la 112, în jurul orei 18.06, pompierii au fost solicitați să intervină pentru scoaterea unei persoane căzute într-o fântână din localitatea Piatra Șoimului. Pentru degajarea persoanei căzute în fântână au intervenit două echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Piatra Neamț, cu o autospecială complexă de intervenție și o ambulanță SMURD TIM. Pompierii au scos din fântână (aproximativ 14 m adâncime) o femeie de aproximativ 70 de ani. Din păcate, medicul de pe ambulanța SMURD a declarat decesul persoanei.
Condoleanțe familiei!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)