Accident rutier cu 3 victime, în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/05/ambulanta_noapte_salvare_112_1_81722800-1.jpg)
Echipajele Serviciului de Ambulanță au intervenit în data de 15 mai pentru acordarea primului ajutor celor 3 victime ale unui accident rutier produs în satul Poiana, comuna Grințieș:
- victimă sex masculin, 53 ani, diagnostic: traumatism umăr şi şold stâng prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj EPA şi predată la CPU a Sp. Orăşenesc Tg. Neamţ;
- victimă sex masculin, 23 ani, diagnostic: contuzie torace prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi predată la CPU a Sp. Orăşenesc Tg. Neamţ;
- victimă sex masculin, 24 ani, diagnostic: contuzie coloană lombară prin accident rutier; victima a fosr preluată de un echipaj cu asistent medical şi predată la CPU a Sp. Orăşenesc Tg. Neamţ;
În măsura în care vom primi un comunicat oficial, vom reveni cu detalii legate de circumstanțele producerii accidentului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)